Apšvietimo patarimai interjere

2016-05-12

Apšvietimas yra vienas svarbiausių detalių – tiek praktiškumui, tiek jaukumui ir interjero išbaigtumui. Skirkite daug laiko suplanuoti apšvietimo vietą ir paskirtį, numatykite tam jungiklius ir  elektros lizdus. Pasirinkite geriau kelis apšvietimus:

Baldų pardavimai Lietuvoje

2016-05-12

Norime pasidžiaugti, kad mūsų prekyba auga. Baldai1.lt klientų ratas išsiplėtė visoje Lietuvoje. Tai rodo, kad nemokamas baldų pristatymas klientus paskatino net iš tolimiausių miestų ir rajonų įsigyti baldus iš mūsų elektroninės parduotuvės. Tolygiai didėjo ir Vilniaus klientų ratas.

Didžiausi Baldai1.lt baldų pardavimai nuo šių metų (2012 m.) baldanžio mėnesio buvo Vilniuje. Vilniuje baldų pardavimo apyvarta sudarė trečdalį visos Lietuvos apyvartos. Prie Vilniaus galima priskirti ir kitus aplinkinius miestus ir rajonus. Trakuose, Švenčionyse, Utenoje ir Ukmergėje apyvarta buvo apie 2 procentus. Antroje vietoje pagal pardavimus buvo Kaunas. Kaune parduota kiek daugiau nei 10 procentų visų baldų. Klaipėdoje pardavimai siekė beveik 6 procentus, tačiau aplinkiniuose miestuose taip pat nebuvo didelės apyvartos.

Ergonomiška darbo vieta

2016-05-12
Žmogaus darbingumui didelę įtaką daro darbo vieta – ji turi būti patogi:
 • Darbo stalo aukštį reikia parinkti taip, kad ekrano viršus būtų (5-8) cm aukščiau žmogaus akių lygio.
 • Monitorius turi būti 60 cm atstumu nuo žmogaus akių.
 • Venkite atspindžių ant monitoriaus ekrano. 
 • Klaviatūrą padėkite alkūnės lygyje.
 • Dažniausiai naudojami įtaisai turi būti patalpinti patogioje padėtyje. 

Kaip išsirinkti čiužinį

2016-05-12

Jūsų miego kokybė priklauso nuo čiužinio, ant kurio miegate. Čiužinys turi didelę įtaką žmogaus produktyvumui, jo sveikatai ir nuotaikai. Patarimai renkantis čiužinį:

 • Apsispręskite pirma, kokio dydžio reikėtų čiužinio. Standartiniai variantai: 90, 140, 160, 180 cm pločio, ir 200 cm ilgio. 
 • Čiužinio ilgis turi būti bent 15 cm ilgesnis už žmogaus ūgį.
 • Apmąstykite, ar čiužinį naudosite kasdienai, ar tai bus tik svečių čiužinys retam naudojimui. Jei naudosite retai, tada užtektų pirkti ir pigesnį čiužinį.
 • Lovoms su patalynės dėže geriausiai tiktų spyruokliniai čiužiniai, o mažiausiai tinkami lateksiniai, nes jie itin jautrūs besikaupiančiai drėgmei ir per mažai ventiliacijai. 

Kaip išsirinkti lovą

2016-05-12

Prie visų baldų pas mus yra filtras – galite susiaurinti paiešką: koks lovos čiužinio plotis reikalingas, ar reikalinga su patalynės dėže, ar norite ant kojelių ir pan. Siekiant nuspręsti, kokią lovą pirkti, reikėtų pirma nuspręsti:

Kaip išsirinkti lovą vaikui

2016-05-12

Renkant lovą vaikams, svarbu atsižvelgti į jų amžių, poreikius, pomėgius, būdą ir charakterį. Tačiau yra ir tam tikri reikalavimai vaikų lovoms:

 • Atkreipkite dėmesį į lovos dydį, ar pakankamai erdvės turite jai, ar pakaks vaikui vietos žaidimams ir pan. Jei kambaryje turite mažai vietos, tada Jums geriausiai tiktų miegami foteliai.
 • Baldo dizainas turi patikti ne tik Jums, bet ir Jūsų vaikui. Aišku, Jūsų vaikas paaugs ir galbūt jam nebepatiks anksčiau išsirinkta lova. Tad jei ruošiatės lovą naudoti ilgesnį laiką, rinkitės praktiškesnį modelį. 

Virtuvės priežiūra

2016-05-12

Virtuvės zona naudojama beveik kasdien, tad svarbu prižiūrėti tinkamai skirtingus paviršius ir palaikyti tvarką. Žemiau pateikiame rekomendacijas, kaip reikėtų prižiūrėti virtuvę. 

Vieno kambario butas – patarimai įrengti mažoms erdvėms

2016-05-12
Mažose patalpose gali būti tik maži baldai. Jei rinksitės sofą, tebūnie ji dvivietė. Televizorių kabinkite ant sienos. Turite knygų ar mažų daiktų, sudėkite juos į pakabinamas lentynas. Spintą rinkitės stumdomomis durimis. Prie lauko durų panaudokite atvirą pakabą lauko rūbams sukabinti. Virtuvės zonoje išnaudokite maksimaliai aukštį iki lubų pakabinamoms spintelėms. Kuo daugiau bus laisvo ploto ant grindų, tuo kambarys bus erdvesnis. Mažoms patalpoms netinka dideli kilimai.  Rekomenduojame baldus rinktis su dailiomis, grakščiomis kojelėmis – tokie baldai vizualiai užims mažiau vietos. 

Kėdžių mechanizmai

2016-05-12

Darbo kėdes įprasta skirstyti į solidesnes vadovo kėdes ir kuklesnes darbuotojo kėdes. Tačiau techniniu požiūriu jos gali būti visiškai vienodos, ar pastarosios netgi geresnės už pirmąsias. Kėdės patogumas ir joje dirbančio savijauta ypač priklauso nuo mechanizmo:

 • Kontaktinis mechanizmas naudojamas pigiausiose biuro kėdėse. Jų atlošas stabilus, rankenėle galima reguliuoti tik atlošo kampą. Jos mažiausiai tinka ilgam darbui.
 • Tiltinis mechanizmas - kai atlošas stabiliai sujungtas su sėdima dalimi, kėdė turi svyravimo mechanizmą ir svyravimo tamprumo reguliavimo funkciją. Fiksuojama viena darbinė padėtis.
 • Sinchroninis mechanizmas - kai atlošas ir sėdima dalis nesujungti tarpusavyje, abi kėdės dalys sinchroniškai atkartoja kūno judesius, galima fiksuoti ne mažiau kaip keturias pozicijas. Kėdės su šiuo mechanizmu tinkamiausios ilgai sėdintiems.
 • Multiblokinis mechanizmas - kai atlošas ir sėdimoji dalis sujungti tarpusavyje, be to, turi svyravimo mechanizmą ir svyravimo tamprumo reguliavimo funkciją. Galima fiksuoti ne mažiau kaip keturias pozicijas. Tiltinis mechanizmas panašus, bet paprastesnis ir pigesnis.

Svarbu, kad darbo kėdė būtų patogi žmogui ir jis sėdėdamas jaustųsi gerai.

Kontaktinis mechnizmas
Kontaktinis mechnizmas
Tiltinis mechanizmas
Tiltinis mechanizmas
Sinchroninis mechanizmas
Sinchroninis mechanizmas
Multiblokinis mechanizmas
Sinchroninis mechanizmas

Virtuvės projektavimo patarimai

2015-11-19

Siekiant įsirengti virtuvę, reikėtų išsimatuoti, nuspręsti, ko ieškote, kas daugiausia naudosis virtuvės patalpa ir kokie yra sandėliavimo/ruošos įpročiai. Apie viską plačiau pateikiame žemiau.